Červenec 2011

Udělejte něco dobrého s projektem ´Čtení pomáhá´

11. července 2011 v 7:00 | Tiney*


Přispějte na charitu, udělejte něco dobrého pro někoho jiného. A jediné co k tomu potřebujete dobrá knížka! Projekt funguje tak, že se zaregistrujete [pod svý pravým jménem] na web a vyberete si jednu knížku odpovídající vaší věkové kategorii. Tu si přečtete a potom odpovíte na pár otázek ohledně knížky. Za správné zodpovězení získáte 50 Kč jako kredit. Těmi pak přispějete na jeden projekt. Výběr je velký, a vaší podporu můžete dát komukoli z tohoto seznamu. Není to jednoduché? Pokud se Vám tento projekt zalíbil, navštivte www.ctenipomaha.cz.
Zde máte pár příkladů knih, které se nacházejí v mé věkové kategorii, tudíž 6.-9. třída.
-----------------------------------------
Jack London-Bílý tesák
Anne Franková-Deník
Jules Verne-Dvacet tisíc mil pod mořem
J.K. Rowlingová-Harry Potter a Fénixův Řád


Recenze: Hodiny

9. července 2011 v 7:00 | Tiney* |  Filmové recenze


Oficiální název: The Hours/Hodiny
Žánr: Drama
Země: USA
Rok výroby: 2002
Hrají: Meryl Streep, Julianne Moore, Nicole Kidman...
Oficiální text distributora:Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginie Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl "Paní Dallowayovou". V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi všednodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Jeden den ze života tří různých žen obývajících tři různé časoprostory nabízí meditaci nad nejistotami i bolestnými vítězstvími moderní ženské feminity: nad jejími pochybnostmi ohledně seberealizace v soukromí i práci, nad jejími milostnými pouty k mužům a ženám... a také nad jejím děsem tváří v tvář uplývajícímu času pustošícímu květiny ve váze stejně jako všechny lidské jistoty.
Můj názor: Nádhera. Naprosto nepřekonatelný film. Doporučuji, avšak varuji před melachonickou náladou obvykle následující po shlédnutí tohoto úžasného filmu. Skvělé herecké výkony, hudba a příběh. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů- doporučuji!
Procenta: 100%
Trailer:

The end

1. července 2011 v 9:25
Tumblr_lmszrgisri1qg1up1o1_500_large
Lidi, bylo to jasný.
Bez Katie* ro prostě nezvládnu.
Nikdo sem nechodí, a jak někdo poznamenal, ani nepíšeme články, které by někoho zajímaly.
A omlouvám se všem affilates.
Teď už mě najdete jen na...
Katie* - myslela jsem,že tenhle blog bude jeden z nejlepších,ale jak už napsala Tiney* bylo to jasné,že to směřuje ke konci.Je mi to líto Tiney*,ale já bych to tu opravdu nemohla táhnout "sama".Chápu,že jsi třeba neměla čas...ale víš co,to je jedno.Zkusili jsme si něco nového a příště to třeba bude lepší ;).Pokud by měl někdo náladu navšítvit zase mě,tak jsem aktivní tady: www.justa.blog.cz